כיום, בעידן המודרני שבו אנו חיים, הפך הגז להיות חלק משגרת החיים והוא משמש את המשפחה הממוצעת בתחומים רבים, כגון: בישול, הסקה, חימום מים, ייבוש כביסה ועוד. במקביל לשימוש בגז קיימים גם טכנאי גז וחברות גז רבים במטרה לענות על הביקוש הגדול לגז ובכדי לטפל בכל הכרוך בתחום זה.

הסיבה העיקרית לשימוש הנפוץ בגז נעוצה בעובדת היותו של הגז מקור אנרגיה זול, חסכוני ונוח לשימוש. בגלל סיבות אלו אנשים רבים מעוניינים בהתקנה והפעלה של מכשירים צרכי גז שונים בבית. חשוב לדעת כי יש לבצע התקנה כזו רק באמצעות טכנאי גז מקצועי המוסמך לכך מטעם משרד התמ"ת. הסיבה העיקרית היא הסכנה הגדולה הטמונה בדליפת גז העלולה להתרחש במידה וההתקנה לא נעשתה כשורה.

התקנה שלא נעשית כשורה ובוצעה על ידי טכנאי גז חאפר שאינו מקצועי ומיומן הינה מקור לסכנת בריחת גז. מספיק שטכנאי כזה יתקין צינור גז בצורה רפויה שתגרום לבריחת גז. ייתכן גם שהטכנאי יתקין את המכשיר בצורה מאולתרת, והחומרים המיועדים להולכת הגז אינם מתאימים ללחץ הגז או שאינם מתאימים כלל להולכת גז. חשוב להבין כי כל פעולה בלתי אחראית שכזו מובילה בסופו של דבר בשלב זה או אחר לשחרור של הגז החוצה.

כאשר טכנאי גז מתקין למשל מחממי מים עליו להקפיד על התאמה מלאה לתקן ישראל 158. על פי תקן זה שנקבע על ידי מכון התקנים מותר להתקין בחלל הדירה או במרפסת מקורה רק מחממי מים או תנורי הסקה שהינם מסוג טורבו שהארובה שלהם כפולה. מכשירים אלו הינם ברמת הבטיחות הגבוהה ביותר, על מנת להבטיח כי לא יגרמו לנזק כלשהו.

יחד עם התקנה נאותה על ידי טכנאי גז מוסמך יש להקפיד כי המכשיר צורך הגז יייבדק אחת ל- 5 שנים. הבדיקה תיעשה על ידי טכנאי גז מוסמך שידביק בסיומה תווית תקינות על המכשיר. כמו כן יש להקפיד להשתמש במכשיר צורך הגז בהתאם להוראות השימוש הכתובות בספר ההוראות לצרכן.

בניית אתרי וורדפרס