ישנם טכנאי גז רבים המציעים בין יתר השירותים שלהם גם שירות התקנת גלאי גז. מהו גלאי גז? ולמה ההתקנה שלו חשובה כל כך?

תפקידו של גלאי הגז שטכנאי גז מתקינים, כשמו כן הוא- לגלות גז וליתר דיוק לזהות מקרה של דליפת גז. דליפת גז, כידוע הינה סכנת חיים של ממש. גז הבישול הוא כבד מהאוויר ולכן במקרה של דליפה הוא תופס את חלל החדר ועלול להוביל למחנק.

מעבר לסכנת המחנק קיימת בדליפת גז גם סכנת התלקחות. גז הבישול הינו חומר דליק המתלקח במהירות, משום כך כל ניצוץ ולו הקטן ביותר ממנורה, ממכשיר חשמלי כזה או אחר עלול להוביל להתלקחות מהירה ומסוכנת. בכדי לסבר את האוזן נאמר שפיצוץ של קילוגרם גז בבית שווה לפיצוץ של 2.5 קילוגרם חומר נפץ! ברגע שיש דליפת גז יש חשש להרעלה או גרוע מכך למוות.

דליפת גז בישול עלולה להתרחש מכמה סיבות. הסיבה העיקרית היא התקנה לקויה על ידי טכנאי גז שאינו מקצועי. התקנה לקויה משמעותה התקנה רופפת, או התקנה של צינור בלוי או שעשוי מחומר שאינו מיועד להולכת גז. כמו כן דליפת גז נובעת מברז גז שהתקלקל או תנור חימום שאינו תקין. הסיבה הנפוצה ביותר הגורמת לדליפת גז הינה השארת הגז פתוח.

על מנת להימנע מהסכנות העלולות להיגרם כתוצאה מדליפת גז, מוסיפים לגז בתהליך הייצור שלו ריח חריף, הוא הריח של הגז אותו אנו מכירים. במקרה של דליפה, חוש הריח שלנו מזהה את ריח הגז המתריע על הדליפה, וכך נדע לסגור במהירות את ברז הגז ולהזמין טכנאי גז. ריח הגז אמנם יעיל, אך מה עושים כאשר ישנים? כיצד ניתן להינצל מסכנת הדליפה בכל זמן שהוא?

בדיוק בשביל זה הומצא גלאי הגז. גלאי גז הוא מוצר פשוט וזול שבכוחו להציל חיים. הגלאי מותקן על ידי טכנאי גז במטבח או בכל מקום בבית בו הגז משמש לחימום. הגלאי מחובר לחשמל ובמידה וקיימת דליפת גז הוא מזהה זאת באמצעות רכיב אלקטרוני שנקרא רגש. הרגש מזהה כמות של גז שחורגת מהרגיל, וניתן לראות בתצוגה שלו את מידת הדליפה המדויקת. ברגע שהגלאי מזהה את הדליפה הוא מצפצף בעוצמה בכדי להתריע על הסכנה.

בניית אתרי וורדפרס