רבים זקוקים מדי פעם לשירותיו של טכנאי גז או לשירותיה של חברת הגז דרכה הם מקבלים את אספקת הגז. אולם, יש לדעת כי במקרים מסוימים אנו יכולים למנוע את קריאות אלה באמצעות שימוש נכון ואחראי במערכת הגז הביתית או זו המחוברת למרכזיית הגז.

הגז יכול לשמש הן לצרכי בישול, הן לצרכי הסקה וחימום הבית, לייבוש כביסה ועוד. השימוש העיקרי שרבים מאתנו עושים בגז הוא לצורך בישול. גז הבישול המכונה גם גפ"מ- גז פחמימני מעובה ועם כל תרומתו הרבה לחיי היומיום שלנו בהפקת בישולים ערבים הוא גם מסוכן במידה מרובה.

כאשר יש חלילה מקרה של דליפת גז, הדבר יכול להוביל לסכנת מחנק כיוון שהוא תופס את נפח החדר. כמו כן קיימת סכנת התלקחות כאשר הוא בא במגע עם ניצוץ אש. מסיבה זו מוסיפים לגז הבישול את הריח החריף אותו אנו מכירים, בכדי שנוכל לזהות ביתר קלות מקרה שלדליפת גז.

אספקת הגז המגיעה לכאלה המתגוררים בבניין מתגוררים בבניין היא ממערכת גז מרכזית. כלומר הגז הנמצא בביתם מחובר למרכזיית הגז שהינה מערכת גז מרכזית חיצונית המשמשת בדרך כלל בניינים ושכונות. במידה ודיירים אלה מרגישים בריח חזק של גז בחדר המדרגות שבבניין, עליהם להתקשר בדחיפות לחברת הגז המספקת את הגז או לטכנאי גז באזור שלהם. במקרה של בניינים, רק טכנאי גז בדרגה 2 יכול לטפל במערכת גז מרכזית.

מקרה נוסף שעלול להתרחש בבניינים בהם אספקת הגז היא ממערכת מרכזית הוא הפסקה של זרימת גז. במידה והדיירים שמים לב כי הגז הפסיק לזרום, עליהם לסגור את ברז הביטחון של המכשירים ואת ברזי המבערים וליצור קשר עם טכנאי גז לברור הסיבה להפסקת הגז.

דייר המתגורר בדירת קרקע, מחובר למכלי גז. בכדי להישמר מתקלות העלולות להתרחש במכלי הגז עליו קודם כל להקפיד על שמירת ניקיון אזור הגז. ניקיון אזור הגז כולל הוצאת עשבים ואבנים מקרבת בלוני הגז, והנחתם במקום נקי.

כמו כן חשוב להקפיד כי מכלי הגז יהיו ממוקמים במרחק של מינימום 70 ס"מ ממנוע מזגן, במקום מאוורר ומעל למשטח קשיח. במידה ומעוניינים לבצע שינוי, להחליף מכלים ואבזרי גז יש לעשות זאת באמצעות טכנאי גז מוסמך ומקצועי בלבד.

בניית אתרי וורדפרס