מי שאחראי על ביצוע בדיקה תקופתית של מערכת הגז שלכם, אינו טכנאי גז פרטי מטעמכם, אלא טכנאי גז שישלח אליכם מטעם החברה המספקת לכם גז. בדיקת מערכת הגז הכללית נערכת אחת לחמש שנים ובדיקת מחמם המים או תנור ההסקה מתקיימת אחת לשנה או חמש  שנים בהתאם לסוג המכשיר. בדיקת מערכות גז מתקיימת גם במקרה של שינוי במערכת הגז, או אם בוצעה סגירה של מרפסת בה מותקן מכשיר צורך גז.

בדיקת גז תקופתית מטעם חברת הגז בה בחרתם היא חובתה של החברה ותחת אחריותה הבלעדית. בדיקת הגז התקופתית מטעם חברת הגז אינה כרוכה בתשלום נוסף מצד הלקוח, והעלות שלה מוטלת על חברת הגז בלבד. גם אם קיימות בשוק חברות גז הגובות מחיר עבור בדיקת הגז התקופתית- אין להאמין להם, היות ובדיקה זו אינה כלולה בתשלומים אותם צריך הלקוח לשלם.

מטרתה של הבדיקה היא לוודא שהכל תקין במערכת הגז. טכנאי גז שישלח אליכם מטעם החברה יבצע משך חצי שעה לערך את הבדיקה. במהלכך הבדיקה, יבדוק טכנאי גז את נקודות הגז, את בלוני הגז ואת החיבורים השונים הקשורים במערכת הגז. הוא יוודא שכל זה עומד בתנאי התקן המחמירים של משרד התמ"ת. בבלוני הגז יבדוק טכנאי הגז אם יש עליהם חלודה או לא.

כמו כן טכנאי הגז בודק את מידת האטימות בלחץ של מערכת הגז שלכם מהמונה ועד המכשיר הביתי שצורך גז, כגון: תנור או כיריים. הטכנאי גם בודק את הלחץ השורר במכלי הגז ועד למכשיר הביתי שצורך גז. במהלך הבדיקה יחליף טכנאי גז את צינור הגומי מברז הגז ועד למכשיר צורך הגז הביתי, ללא תשלום. במסגרת בדיקת מערכות גז טכנאי הגז יערוך גם בדיקת התקנה נכונה ובטוחה של מוצרים צורכי גז הנמצאים בביתכם. לאחר בדיקת מערכות גז ימלא טכנאי גז טופס: "בדיקה תקנית למערכת גז". בטופס הוא יציין פרטים מזהים לפי הדרישה ויחתום עליו.

בניית אתרי וורדפרס