ענף הגז הביתי הוא דוגמא הממחישה את המתרחש בענפים רבים במדינת ישראל, בהם שולטות מספר חברות ענק העושות ככל העולה על רוחן. ניתן לראות כי רבים מעדיפים לפנות לחברת הענק שלהם במקום לטכנאי גז אפילו במקרים בהם ישנה עדיפות לטכנאי גז על פני החברה. החסרונות העיקריים בכך שקיימות חברות ענק שהן כמעט בלעדיות בתחום הגז הם: בראש ובראשונה המחירים הגבוהים שהחברות הללו גובות מהאזרח, השירות שהינו לוקה בחסר ועוד.

על חברות גז הענק הנמצאות בתחום הגז נמנות בעיקר ארבעת החברות הבאות: אמישראגז, פזגז, סופרגז ודור גז. המעניין והמפתיע ביותר הוא  שחברות אלה הן בסך הכל 4 מתוך 15 חברות גז נוספות שקיימות בישראל, אך יותר מ-90% מהבתים בישראל מחוברים דווקא אליהן.

ניתן להאשים בעובדות זו גורמים רבים, ביניהם: חוסר ידע בתחום שאין לרבים, קיבעון הלקוחות  שהרגלו לחברה שהקבלן בחר בעבורם, העדר מוטיבציה לעבור חברה כי זה נשמע מסובך מעט…

ללא קשר לגורמים שהביאו לכך, בכל מקרה חשוב לדעת כי  קיימות אופציות נוספות שעשויות להתברר ללקוח כמשתלמות הרבה יותר. לעיתים פניה לטכנאי גז, או היעזרות בשירותיהן של חברות גז קטנות יותר ומקומיות עשויות להתגלות כמשתלמות הרבה יותר הן מבחינת השרות המהיר, הן מבחינת הטיפול המקצועי, והן מבחינת המחיר הסביר. כך למשל, במקרים רבים כאשר מתגלות בעיות הקשורות במערכת הגז, ניתן לפתור אותן ביעילות בקלות, ובמחיר נמוך יותר על ידי טכנאי גז, ולא רק על ידי חברת הגז הגדולה.

יש לדעת כי על פי חוק ניתן ללקוח לעבור מחברה אחת לשניה ביתר קלות וביתר נוחות. אם נפנים כי לא התחתנו עם חברת הגז המספקת לנו את הגז, נהיה חכמים יותר ונשווה מחירים, נוכל לקבל הצעה משלמת יותר. בפניה לטכנאי גז או לחברות גז קטנות יותר נוכל לחסוך לעצמינו בטווח הרחוק עלויות מיותרות, עגמות נפש למיניהן ועוד ועוד.

בניית אתרי וורדפרס