על מנת להבין מה השירות שטכנאי גז מציע, ראשית כל יש להבחין בין 4 רמות שונות הקיימות בין טכנאי גז. ההבדל העיקרי בין סוגי הרמות הוא ש: בעוד שטכנאי גז בשתי הרמות הראשונות מתעסק בטיפול בגז הביתי בלבד, הרי שטכנאי גז ברמות 3 ו-4 מתעסק במערכות גז מורכבות וגדולות.

על מנת לשמש כטכנאי גז מוסמך המתמחה בתחום, יש לעבור מסלול לא קצר. ראשית כל יש ללמוד קורס מטעם משרד העבודה, בסיום הקורס יש להתלוות לתקופה של חצי שנה לטכנאי גז ברמה 2. לאחר מכן נדרש מטכנאי גז לעבור בחינות הן ברמת עיון והן ברמת מעשה מטעם משרד העבודה והתמ"ת. רק לאחר שהמתלמד עבר את כל השלבים הנ"ל יהיה זכאי לקבל את הרישיון המעיד על היותו טכנאי גז.

רישיון של טכנאי גז ברמה 1 מקנה לטכנאי גז לטפל בבעיות הקשורות לגז הביתי. התיקונים שיבצע יכולים להיות מגוונים: מתיקוני כיריים, מחממי מים, הסקות ותנורי חימום ועד לטיפול בנקודות גז. כמו כן מעבר לטיפול בבעיות בגז הקשורות לתשתית הגז שבבית, הוא מורשה לטפל בבעיות הקשורות בברז בלון הגז שמחוצה לו. יחד עם זאת טכנאי גז ברמה 1 אינו רשאי לטפל במערכות גז מרכזיות של שכונות או בניינים, או במכלי גז רבים.

רישיון של טכנאי גז ברמה 2 מקנה לטכנאי גז מעבר לטיפול במערכת הגז הביתית, אפשרות לטפל גם במערכות גז מורכבות וגדולות יותר. במערכות גז כאלה שפועלות על לחץ גז גבוה מעל ל-100 מיליבר. מערכות גז כאלה הם מערכות המותקנות בבניינים, מסעדות, מוסדות וכדומה.

כאשר ניגשים לבחור בטכנאי גז, אחד הדברים החשובים ביותר לברר הוא על ההסמכה שלו. יש לבחור רק בטכנאי גז המחזיק ברישיון מטעם משרד התמ"ת והעבודה. מעבר לכך, יש כמובן לברר על הניסיון שיש לו בתחום ועל רמת השירות והאמינות שלו.

מחפשים טכנאי גז מוסמכים ואמינים???

אנו בשלהבת גז מקפידים להעסיק רק טכנאי גז, מומחים ואמינים בעלי רישיון משרד התמ"ת וניסיון בתחום של 10 שנים לפחות. פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם!!

שרותים נוספים: ניסור בטון

בניית אתרי וורדפרס