בכל הקשור לתחום הגז, קיים חילוק בין הסמכויות הבלעדיות לחברת גז לבין סמכויות שכל טכנאי גז מקצועי רשאי לבצע.

דוגמא לכך: טכנאי גז מקצועי אינו מוסמך לטפל בבעיות הקשורות לבלון הגז עצמו, כיוון שזה תחת אחריותה של חברת הגז בלבד. אולם לטכנאי גז תפקידים רבים נוספים, למשל טכנאי גז רשאי לחבר ולהתקין תשתיות גז חדשות.

בנוסף, הוא גם יכול לטפל בבעיות הקשורות בצנרת הגז ואף באביזרי הגז השונים המחוברים למערכת הגז. כך לדוגמא טכנאי גז יכול לטפל בדליפות גז שעלולות להיות מצנרת הגז החיצונית או מהכיריים או מצינור הגומי המחובר אליהן. טכנאי גז רשאי לטפל בכל בעיה הקיימת בכיריים. הוא יכול להתקין או להזיז נקודות גז, לתקן הסקה, להתקין מחממי גז, לתקן תנורי חימום, לחבר גז או לנתק גז, לבנות צנרת גז חדשה ועוד.

צנרת הגז היא למעשה הצנרת המחברת בין בלון הגז שבחוץ לתשתית הגז שבבית. במידה ומדובר בבית חדש יהיה צורך בהזמנת טכנאי גז להתקנת תשתית גז חדשה, וממילא גם לבנות צנרת גז חדשה. את פעולות אלו, רצוי כמובן לבצע לפני הריצוף בכדי שכך יהיה ניתן להעביר את הצנרת בקלות במקומות הנדרשים.

לעיתים יהיה רק צורך לערוך שינויים בצנרת הקיימת, דבר שגם הוא תחת סמכותו של טכנאי גז. הצורך לערוך שינויים בצנרת הגז יכול להיות מכמה סיבות. כך למשל במידה והצנרת הותקנה בידי טכנאי גז שאינו מקצועי והיא אינה מונחת כשורה הדבר מצריך לערוך שינויים בצרת.

התקנה לא מקצועית של צנרת הגז יכולה לבוא לידי ביטוי בכך שהקוטר של הצנרת אינו מתאים ללחץ הגז שבו משתמשים בבית. במקרה כזה יהיה צורך לערוך שינוי בצנרת הגז ולהתאים את קוטרה ללחץ הגז הקיים. למשל: קוטר של צנרת סטנדרטית מתאים לבישול, אולם במידה ובבית קיימת מערכת חימום הפועלת על גז יהיה על טכנאי גז לערוך שינוי בצנרת ולהרחיב את קוטרה.

בניית אתרי וורדפרס