איך לחסוך ב מכשיר הסקה ?

אחד המכשירים המחייב בדיקה תקופתית של אחת לשנה על ידי טכנאי גז, שהינו נציג חברת הגז, הוא מכשיר ההסקה.  בדיקה זו הינה הכרחית בכדי למנוע אסונות שיכולים להיות כתוצאה משימוש לא בטיחותי, מבלאי או מתקלה במערכת הגז הביתית.

טכנאי גז מטעם החברה עובר במהלך הבדיקה בנוסף לכך על נקודות הגז, בלוני הגז והחיבורים. עליו לוודא שהכל עומד בתנאי התקן ושאין חלודה על בלוני הגז. בדיקה זו אינה כרוכה בתשלום, והעלות שלה היא על החברה המספקת לכם גז.

טכנאי גז בודק אם מכשיר ההסקה הנמצא ברשותנו עומד בתקן 158 המחייב בטיחות של מכשירים כאלה. מעבר לבטיחות, כאשר נדע להשתמש בו נכון נוכל להגיע לחיסכון בגז ובמזומנים.

איך מכשיר ההסקה פועל?

מכשיר ההסקה מסובב כמות מוגדרת של מים בין מכשיר ההסקה לרדיאטורים. אחת הטעויות הנפוצות ביותר בכל הנוגע לשימוש במכשיר היא שאם נדליק את ההסקה בדרגה נמוכה- תוצר הבעירה יהיה נמוך וחסכוני.

מה שכן מתרחש כאשר מדליקים מכשיר הסקה בדרגה נמוכה הוא שהרדיאטורים לא מספיק חמים, ובמהירות מתקררים לטמפרטורה השוררת בחדר. כמו כן הטרמוסטט של מכשיר ההסקה מורה לפתוח את הגז למרווחי זמן ארוכים, והמכשיר גומר את תוצר הבעירה במהירות. רבים פונים בשלב זה לטכנאי גז, אולם הבעייתיות טמונה בדרך שבה השתמשו בהסקה.

הדרך החסכונית ביותר להשתמש עם מכשירי ההסקה היא להדליק את המכשיר לרמה המקסימלית בין רבע שעה לחצי שעה. הדלקת המכשיר ברמה המקסימלית פועלת להרתחת המים העוברים בין המכשיר לרדיאטורים. לאחר זמן זה, יש להנמיך את הטמפרטורה.

בצורה כזו הטרמוסטט ירחיב את תוצר הבעירה למרווחי זמן קצרים, מכשיר ההסקה יגמור פחות מתוצרת הבעירה, והעיקר- המקום יהיה חם ונעים.

כמו כן, על מנת לתחזק מכשיר הסקה בצורה נבונה, טכנאי גז רבים מציעים להדליק אותו לפחות פעם בחודש למשך דקה, גם בחודשי הקיץ החמים. באופן זה אתם מונעים ממשאבת המים שנמצאת בנור ההסקה להיתפס.

בניית אתרי וורדפרס