גז הינו מקור אנרגיה יעיל ביותר שנעשה בו שימוש רב בעולם המודרני, הן בענף התעשייתי והן בענף הביתי. מסיבה זו ניתן למצוא כיום טכנאי גז רבים בשוק המעניקים שירות בנושא. הסיבה העיקרית לשימוש הרב בגז נעוצה בעבודה שהגז הינו מקור אנרגיה זול וחסכוני לעומת מקורות אנרגיה אחרים, כדוגמת החשמל.

יחד עם זאת הגז אינו חומר המוגדר כידידותי לסביבה, היות והוא בעל יכולות הרסניות במיוחד. מסיבה זו כל השימוש וההתקנה של מערכות הפועלות על גז חייבים להיעשות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, תוך שמירה על רמת בטיחות מקסימלית.

במידה וטכנאי גז חאפר התקין את מערכת הגז בצורה לא נכונה, או שלא הקפיד על התאמה מדויקת בין המכשיר לצרכים ולמיקום שלו, הדבר יכול להוביל בקלות לאסונות ממשיים, אולם קיימות מערכות מיגון אש מתקדמות שיכולות לסייע במצבי חירום.

על מנת להבטיח שמערכות הגז יותקנו בצורה בטיחותית יש לפנות לטכנאי גז מוסמך המתמחה. טכנאי גז מוסמך המחזיק בתעודות מטעם משרד התמ"ת ועבר הכשרה בנושא מכיר את תכונותיו של הגז כמו גם את הדרכים היעילות למנוע מצבי סכנה אפשריים. כך טכנאי גז מוסמך יקפיד על התקנת מכשירים בהתאם לתקן 158 של משרד התמ"ת, בדיוק כפי שחשמלאי בחיפה פועל על פי תקן ויבדוק האם המכשירים הקיימים בבית עונים על דרישות התקן.

אחד האסונות היותר נפוצים בתחום הגז הוא מקרה של דליפת גז. את דליפת גז נזהה בעיקר בגלל הריח החריף של הגז הנישא באוויר. ריח זה הוכנס לגז במטרה שיהיה ניתן לזהות אותו במקרה של דליפה. גז הבישול הוא כבד מאוויר, ולכן במקרה של דליפת גז, הוא שוקע למטה. אם מדובר על מקום סגור הוא יתפוס חלק מנפח החדר, דבר שמוביל למחנק.

הסכנה הנוספת הטמונה בכך, מעבר למחנק, היא סכנת התפוצצות של הגז. הגז שהינו חומר דליק עלול להתלקח במהירות כתוצאה מניצוץ של אש ולו הקטן ביותר ממנורה, משקע חשמלי ואפילו מקרינה של טלפון סלולארי.

לאכן שזוהתה דליפת גז יש לפעול במהירות על פי הכללים הבאים בכדי למנוע אסון: ראשית להודיע לחברת הגז האחראית על אספקת הגז שלכם. במקרה של התמהמהות והתרשלות מצד החברה יש לפנות לטכנאי גז הנמצא באזור, וכן להודיע לשירות הכבאות ולמשרד לאיכות הסביבה. כן יש לסגור את ברז הגז, לאוורר אות הבית ולפנות אותו מדיירים.

בניית אתרי וורדפרס