המקרים בהם נזדקק לשרותיו של טכנאי גז הם רבים ומגוונים, בגלל השימוש הנרחב בגז בעידן המודרני לצרכים שונים, בדיוק כפי שנזמים טכנאי מנעולים כפי שנוכל לראות מהתבוננות קלה כי בבית נעשים שימושים רבים הפועלים על מערכות גז, כמו: כיריים גז, תנורי הסקה, חימום ברכות, חימום תת רצפתי, גריל גז ועוד.

שימוש שוטף בגז שהינו חומר דליק, ללא טיפול ותחזוק של המערכות הללו עלול להיות מסוכן במידה רבה. מסיבה זו נחוצה ההתערבות של טכנאי גז לצורך התקנה, תיקון וביקורת של מערכות ומכשירי הגז השונים, לפחות אחת לתקופה מסוימת. הזמנת טכנאי גז מוסמך שעבר הכשרה מקיפה ומקצועית בתחום  מבטיחה שהטיפול בגז שלכם יתבצע על הצד הטוב ביותר והבטיחותי ביותר.

מקרים נפוצים

התקנה של מערכת גז חדשה או התקנה מחודשת של מערכת כתוצאה משיפוץ היא אחד המקרים בהם נזמין טכנאי גז. למשל במקרה של מערכת גז בישול, טכנאי הגז אותו נזמין, יתקין את מערכת הבישול, ימקם את בלוני הגז, יחבר את הצינורות לכיריים ויוודא כי המערכת פועלת כשורה.

הזמנת טכנאי גז תתיכן גם במקרה של חשש לדליפת גז או לתקלה כלשהי במערכת הגז. טכנאי הגז יאתר את מקור הבעיה הקיימת האם היא חיצונית או פנימית או קיימת בתשתיות הבית ויתקן אותה. במקרה זה על הטיפול בבעיה להיות מהיר ומידי, כי עיכוב במקרים כאלה עלול להוביל לאסונות ולנזקים כבדים.

בנוסף לתפקידיו של טכנאי גז להתקין ולתקן מערכות גז, הוא גם אחראי לבצע בדיקה וביקורת תקופתית של מערכת הגז הביתית. בבדיקה זו הוא יוודא האם המערכת פועלת כראוי ללא דליפה ושכל חלקיה שלמים ותקינים. במידה ויש חשש לדליפה או שיש צורך להחליף חלקים מסוימים כדוגמת צינור הגז המתבלה בתדירות גבוהה, הוא מבצע את התיקון הנדרש.

הביקורת של טכנאי גז נערכת אחת לשנה או חמש שנים בהתאם לסוג המערכת ולמורכבותה. יש חשיבות עליונה לבצע את הביקורת במועדה בהתאם להוראות היצרנים של המכשירים ומערכות הגז. באופן זה נמנעות דליפות ותקלות שונות ומסוכנות. טכנאי גז ימלא בסיום הבדיקה טופס שמאשר את הבדיקה של המערכת ומצבה.

בניית אתרי וורדפרס