כאשר מתקינים מחמימי מים או תנור הסקה חדשים יש לעשות זאת על ידי טכנאי גז מוסמך בלבד. כמו כן יש לוודא כי הם מסוג טורבו עם ארובה כפולה בגלל רמת הבטיחות הגבוהה שלהם.

יחד עם זאת, בהרבה מקרים נכנסים לדירה שאינה יד ראשונה שאז מותקנים בדירה מכשירים מדיירים קודמים. במידה ובביתכם מכשיר ההסקה או מחמם המים שהותקן כבר והוא אינו מסוג טורבו בעל ארובה כפולה יש להקפיד על מספר כללי זהירות, כפי שיימנו להלן.

במקרים מסוימים יש להיעזר בטכנאי גז על מנת להבטיח את שמירתם של הכללים הבאים:

ראשית כל יש לבדוק שנפח החדר בו מותקנים מכשירי ההסקה או מחמם המים אינו קטן מ-7 מ"ק.

כמו כן יש לוודא כי בחדר שבו מותקנים מכשיר ההסקה או מחמם המים קיימים פתחי אוורור שלא ניתן לסגור במידות של מינימום 400 סמ"ר.

כמו כן יש לוודא כי מותקנת ארובה על פי התקן המיועדת לסלק את הגז והינה על פי התקן. על קוטרה של הארובה להתאים לפתח המכשיר. כמו כן יש להניח בקצה הארובה כובע מגן למניעת רוח וגשם ורשת למניעת חדירת ציפורים. כן יש לנקות את הארובה בתחילת כל עונה.

בנוסף לכך יש להקפיד כי סמוך לתנור הסקה אטמוספרי מותקן גלאי גז בהתאם לתקן 158

אין להתקין מכשירים כאלה בחדר אמבטיה, במידה והותקנו יש לפנות לחברת גז או לטכנאי גז בכדי להעבירם למקום בטוח יותר.

מכשירים צרכי גז כמו תנור הסקה או מחמם מים שאינם מסוג טורבו דורשים בדיקה בתדירות של אחת לשנה. את הבדיקה יבצע טכנאי גז מקצועי ומיומן. לאחר הבדיקה טכנאי הגז ידביק תווית תקינות על המכשיר.

יש לציין כי בדיקה זו אינה מהווה תחליף לבדיקה התקופתית של מערכת הגז כולה או של מכשירים צרכי גז מסוג טורבו שאמורה להתבצע באמצעות טכנאי גז אחת ל-5 שנים. בדיקות תקינות אלו של מערכת הגז וכן של המכשירים צרכי גז הנמצאים בבית הינם מבטיחים למעשה שמירה על הבטיחות של בני הבית כולם.

בניית אתרי וורדפרס