דליפות גז, הן אחת מתאונות הבית הקשות ביותר שתוצאותיה עגומות מאד הכוללות נזקים חמורים ואף מקרי מוות, חלילה. התערבות מוקדמת של טכנאי גז בעת שמתעורר חשד לדליפה הינה חשובה ביותר, ויש בה כדי למנוע את התוצאות החמורות של דליפת גז. דליפות גז מתחילות בריח עז בבית, וכאשר ניצוץ אש ולא הקטן ביותר בא עמו במגע, הפיצוץ מתרחש.

יש לדעת כי די בפעולות פשוטות מאד שיש לבצע בעת שעולה חשד לדליפה בכדי למנוע את ההרס הרב והאבדון. הפעולות הן:

הפעולה הראשונית היא הזמנת טכנאי גז מוסמך המתגורר בקרבת מקום. עד להגעתו של טכנאי הגז יש לנתק את אספקת הגז למתקן הביתי, לפתוח את כל פתחי הבית לשם אוורור ולסגור את כל מכשירי החשמל הנמצאים באזור. הגז הינו חומר התופס את נפח החדר וכאשר הוא בא במגע עם אש כתוצאה מסיגריה, מכשיר חשמל או כל גורם אחר- הפיצוץ המתרחש הוא בלתי נמנע. במקביל לפעולות הללו יש לפנות את הדירה, הבניין או המבנה מכל הדיירים.

יש לדעת כי הגורם האחראי לטיפול בדליפת גז הוא חברת הגז שהתקינה עבורנו את מערכת הגז. אמנם הטיפול בכך הוא ללא עלות, אך הבעייתיות במקרה זה היא הזמן הרב שיש להמתין עד שהחברה מגיעה, דבר שיכול לארוך גם מספר ימים… במקרה של דליפת גז בו כל רגע הוא קריטי אין לחכות כמובן עד לבואה של חברת הגז, אלא לפנות ישירות לטכנאי גז הנמצא באזור לצורך תיקון הדליפה.

ניתן במקביל לפנות גם למוקד החירום של המשרד לאיכות הסביבה או מוקד החירום הארצי של שירות הכבאות. היתרון המשמעותי של טכנאי גז על פני הגורמים השונים הוא הקרבה והיכולת להגיע במהירות רבה לאזור הסכנה.

בכל מקרה, כאשר יגיע אחד מהגורמים הנ"ל יש בסמכותו לבדוק את מקור הדליפה על ידי תרסיס או השוואת לחצים. לאחר הבדיקה במידה והבעיה לא הייתה חמורה יוכל טכנאי גז גם לתקן אותה. עלות תיקון הדליפה בתנאים מסוימים, ניתנת להחזר על ידי חברת הגז.

יש לדעת כי בכל הנוגע לדליפת כיריים, חברות הגז לא מטפלות בנושא זה, ולאחר שינתקו אתכם מהגז הן יבקשו שתפנו לטכנאי גז פרטי.

בניית אתרי וורדפרס